Publikacje

Publikacja Puls Biznesu

Robot wesprze w zadaniach biurowych

Dzięki wprowadzeniu robotyzacji, pracownicy raz na zawsze pożegnają się z nudą i powtarzalnością. W artykule przybliżono czym jest oprogramowanie RPA, czy wirtualne oprogramowania nie zabiorą pracy ludziom oraz jakie zagrożenia mogą wiązać się z automatyzacją procesów w firmie.

Publikacja Newsweek

Robot w nudnej pracy

Wydawać by się mogło, że roboty w pierwszej kolejności wyręczać będą pracowników w halach produkcyjnych, jednak dzięki rozwiązaniom klasy RPA (Robotic Process Automation) możliwe jest to  w biurach i urzędach. Roboty pozwalają na automatyzację „nudnych” powtarzalnych zadań i dzięki temu umożliwiają rozwój pracowników, poprzez przydzielanie im zadań o wyższym stopniu skomplikowania.

Publikacja INFOR

Robotyzacja w samorządach jest zagrożeniem dla urzędników?

Czy zastosowanie robotyzacji w jednostkach samorządu terytorialnego jest podstawą do redukcji etatów? W artykule zamieszczona została opinia CEO ForProgress, Piotra Ślęzaka, który wyjaśnia jak to oprogramowanie może wpływać na efektywność pracy urzędników.

Publikacja CCnews

Robotyzacja w samorządach – szansa czy zagrożenie dla urzędników?

Wielu urzędników obawia się, że robot wyręczy ich w obowiązkach, a oni staną się niepotrzebnymi pracownikami. Szef ForProgress Piotr Ślęzak w artykule wyjaśnia, czy te obawy są słuszne oraz podkreśla, jakie korzyści niesie za sobą zastosowanie robotyzacji w codziennej pracy.

Publikacja PFR dla Miast

Jak polskie miasta wdrażają innowacje? –
e-book „Budowanie miast przyszłości”

Jakie nowatorskie projekty są realizowane, aby jeszcze lepiej służyć polskim miastom i ich mieszkańcom? W artykule, oprócz opinii ekspertów z Zespołu Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju, zamieszczony został link do pobrania darmowego ebooka pt. „Budowanie miast przyszłości – czyli jak polskie miasta wdrażają innowacje”.

Publikacja PFR dla Miast

Robotyzacja procesów administracyjnych w Urzędzie Miasta Bydgoszczy

Dzięki zastosowaniu robotyzacji miasto Bydgoszcz stało się pionierem polskiego samorządu w zakresie robotyzacji procesów biznesowych. W artykule wyszczególniono problemy, które zostały wyeliminowane dzięki robotyzacji oraz korzyści, które pozwoliły miastu na oszczędność łącznie około miliona złotych w ciągu pierwszego roku działania robota.

Publikacja Unia Metropolii Polskich

Powtarzalne i żmudne zadania dla robotów. Jak Bydgoszcz usprawnia pracę urzędu.

Artykuł w formie wywiadu przeprowadzonego z Koordynatorem Zespołu ds. Zarządzania Energią oraz Dyrektorem Wydziału Informatyki UM Bydgoszczy przybliża przebieg procesu wdrożenia technologii oraz korzyści płynące z robotyzacji obsługi faktur, które przyczyniły się do zwiększenia wydajności pracy i oszczędności energii elektrycznej.

Publikacja Polska Sieć Energie Cites

Zrównoważone zarządzanie miastem i energią – seminarium w Jadwisinie

Na seminarium zorganizowanym w Jadwisinie w dniach 30 czerwca – 1 lipca 2021 r. poruszone zostały kwestie dotyczące zrównoważonego zarządzania miastem i energią. Swoją cegiełkę do przebiegu wydarzenia dołożyli przedstawiciele ForProgress, Anna Chacińska i Marcin Kotkowski, którzy opowiedzieli o innowacyjnych rozwiązaniach z zastosowaniem robotyzacji w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy.

Publikacja Informator Stolicy

Robotyzacja w samorządach – szansa czy zagrożenie dla urzędników?

Czy robotyzacja może przyczyniać się do redukcji etatów w Urzędach? Swoją opinię w tej kwestii wyraził Piotr Ślęzak, CEO ForProgress, wyjaśniając również, jakie korzyści i ułatwienia niesie za sobą zastosowanie tego nowatorskiego oprogramowania.

Publikacja MANAGER PLUS

Robotyzacja w samorządach – szansa czy zagrożenie dla urzędników?

W artykule na portalu Manager+ oprócz odpowiedzi szefa ForProgress, Piotra Ślęzaka na pytanie zawarte w tytule, wyszczególniono również przykładowe zadania, jakie mogą zostać wykonane przez robota oraz ogólne korzyści zastosowania robotyzacji w przedsiębiorstwach.

Publikacja RoboNamika

Rozmowy o hiperautomatyzacji: Robotyzacja procesów biznesowych w samorządzie

Gościem specjalnym w „Rozmowach o HiperAutomatyzacji” jest Janusz Popielewski, Dyrektor Wydziału Informatyki Urzędu Miasta w Bydgoszczy, które jako jedno z pierwszych instytucji w Polsce zdecydowało się na zastosowanie robotyzacji procesów. W artykule udostępnione zostało nagranie z przeprowadzonego wywiadu.

Publikacja Energies

The Use of Robotic Process Automation (RPA) as an Element of Smart City Implementation: A Case Study of Electricity Billing Document Management at Bydgoszcz City Hall

W kontekście pandemii COVID-19 wzrosło znaczenie cyfrowej transformacji miasta w koncepcji Smart City. Artykuł skupia się na przybliżeniu tematyki wykorzystania robotyzacji jako elementu wdrożenia Smart City, a dokonane to zostało jako studium przypadku zarządzania dokumentami rozliczeniowymi energii elektrycznej w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy.

Publikacja NewSeria Biznes

Robotyzacja w samorządach – szansa czy zagrożenie dla urzędników?

Jak roboty mogą służyć samorządom? Jakie są korzyści pracy z robotem? I wreszcie, czy roboty są zagrożeniem dla pracowników? Odpowiedzi na te pytania, wzbogacone o wypowiedź szefa ForProgress, Piotra Ślęzaka udzielono w artykule na portalu Newseria BIZNES.

Publikacja IT w administracji

Robot zarządza fakturami za prąd

Co sprawiło, że podjęto decyzję o wprowadzeniu robotyzacji w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy? Jakie są dokładne etapy pracy tego robota i jakie korzyści przyniosło wprowadzenie tej technologii dla instytucji? Odpowiedzi na te pytania udzielono w artykule, a zasadę działania robota oraz możliwości jego modernizacji przybliżył Marcin Kotkowski, Marketing Manager w ForProgress.