ROBOTYZACJA W JEDNOSTKACH SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO – BEZPŁATNY WEBINAR

ROBOTYZACJA W JEDNOSTKACH SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO – BEZPŁATNY WEBINAR

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym wydarzeniu w formule online „Robotyzacja w jednostkach samorządu terytorialnego”. Odbędzie się ono 9 marca br. w godzinach 11:00-13:00.

Głównym tematem wydarzenia będzie omówienie możliwości usprawnienia działań realizowanych w komórkach merytorycznych JST. Prelegenci objaśnią czym jest robotyzacja i jak pracownicy urzędów mogą skorzystać ze wsparcia „cyfrowych pomocników”. Zaprezentowane będzie również studium przypadku na przykładzie UM Bydgoszczy.

Na wydarzenie zapraszamy szczególnie Prezydentów, Głównych Skarbników, Dyrektorów oraz wszystkich pracowników jst zainteresowanych tematem robotyzacji.

Udział w wydarzeniu jest darmowy, wystarczy zapisać się tutaj: https://wizlink.clickmeeting.com/523363471/ended

AGENDA SPOTKANIA


 
Wstęp i moderacja

Michał Wawiórko, Prezes Zarządu First Byte (właściciela narzędzia Wizlink)

 
Prelekcja dot. Robotyzacji oraz automatyzacji w JST

prof. SGH Andrzej Sobczak, redaktor serwisu Robonomika (https://robonomika.pl/o-serwisie), założyciel Fundacji „Ośrodek Studiów nad Cyfrowym Państwem”

 
Zarządzanie finansami w JST oraz wskazanie obszarów z potencjałem do automatyzacji

Bożena Kot, Skarbnik Gminy Dębe Wielkie; I miejsce Skarbnik Samorządu 2019 w kategorii: gminy wiejskie powyżej 5 tys. mieszkańców (ranking Dziennika Gazety Prawnej – wydarzenie towarzyszące Kongresowi Perły Samorządu)

 
Studium przypadku wdrożenia robotyzacji w urzędzie na przykładzie UM Bydgoszczy
 
 
Tomasz Bońdos, Koordynator Zespołu ds. Zarządzania Energią w Urzędzie Miasta Bydgoszczy

 
Piotr Ślęzak, Expert RPA, CEO ForProgress. Sp. z o.o.
(https://forprogress.com.pl/)
Sesja pytań i odpowiedzi
 
Podsumowanie

Czym jest robot programowy?
Robot jest aplikacją, która jest w stanie wykonywać proste czynności na ekranie komputera. Dzięki temu pracownik zyskuje wsparcie w wykonywaniu nudnych i powtarzalnych czynności. W konsekwencji może zająć się zadaniami wymagającymi kontaktu bezpośredniego z mieszkańcem bądź zadaniami wymagającymi wiedzy eksperckiej.
W urzędach wykorzystanie robotów to przede wszystkich szybsza obsługa mieszkańców oraz podniesienie jakości kontaktu z petentami. Robot może również przyczynić się do redukcji kosztów oraz może być znaczącym wsparciem w przypadku okresowego zwiększania pracy w urzędzie.

Opublikuj w:

Zostaw komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *