Praktyki budowania oprogramowania biurowego dedykowanego do RPA

Praktyki budowania oprogramowania biurowego dedykowanego do RPA

Dla każdego z naszych klientów w trakcie wdrożenia centrum kompetencji RPA przygotowujemy zestaw dobrych praktyk dotyczący tworzenia oprogramowania, które ma podlegać robotyzacji. Uzgodnienia te są za każdym razem prowadzone indywidualnie. Dzieje się tak ze względu na to, że każda organizacja posiada własny model budowania i dostarczania oprogramowania wspierającego jej działanie. 

Zestaw dobrych praktyk to ustalone wspólnie z zespołem RPA i zespołem IT wytyczne opisane w dokumencie uzgadniające między innymi:

  • standardy nazewnictwa kontrolek w systemie
  • standardy przeprowadzania refaktoringu kodu
  • standardy wprowadzania zmian w interfejsie użytkownika systemu
  • uzgodnienia metod dostępowych do systemów objętych robotyzacją 

Zestaw dobrych praktyk jest wypracowywany zarówno z wewnętrznym działem IT jak również z zewnętrznymi dostawcami rozwiązań informatycznych. 

Opublikuj w:
Piotr Ślęzak

Jestem ekspertem działającym na styku biznesu i IT. Na co dzień działam jako manager i trener, prowadzący i realizujący złożone projekty doradcze i wdrożeniowe, szkolenia i warsztaty z zagadnień współpracy biznesu i IT. W swojej karierze założyłem takie organizacje jak Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych, CORRSE, ForProgress czy Oxford Acoustic. Od wielu lat jestem członkiem Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych, Stowarzyszenia Inżynierii Wymagań i rad programowych wielu konferencji.Od kilkunastu lat zajmuję się tematyką rozwiązań IT i ich wsparciem dla biznesu. Koncentruję się na propagowaniu przekładania teorii metodycznych na praktykę.Od zawsze kieruję się biznesowym zastosowaniem dostarczanych rozwiązań. Jestem ogromnym zwolennikiem dopasowywania narzędzi do organizacji a nie odwrotnie. W swoich działaniach przedkładam ludzi i współpracę między nimi ponad procedury, standardy i narzędzia.Doradzałem firmom z całego świata takim jak PZU, Link4, GDII, Plus, Orange, T-Mobile, Netia, Play, Ericsson, Narodowy Bank Polski, BNP Paribas, PKO BP, Pekao SA, ABB, Sabre, Chèque Déjeuner, Delphi Automotive, Tieto, IDG, Wojskowa Akademia Techniczna oraz instytucjom rządowym np. Ministerstwu Finansów, Izbom Skarbowym, Izbom Celnym czy Agencji Rynku Rolnego. Regularnie występuję na najważniejszych konferencjach dotyczących innowacyjności i jakości w IT.Pisuję do takich czasopism jak Computerworld i QUALE.

Zostaw komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *